Електронний архів Полтавського університету економіки і торгівлі >
Факультет товарознавства, торгівлі та маркетингу >
Кафедра комерційної діяльності та підприємництва >
Статті >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5940

Название: Генеза концепцій теорії інновацій та наукові уявлення про основи інноваційного розвитку
Авторы: Краус, Катерина Миколаївна
Краус, Наталія Миколаївна
Ключевые слова: теорії інновацій
концепція антропоцентризму
інноваційна економіка
рівень економічної агрегації
економічна парадигма інноваційного розвитку
біфуркаційний період
Дата публикации: Фев-2017
Издатель: Полтава: ПУЕТ
Библиографическое описание: Краус К. М. Генеза концепцій теорії інновацій та наукові уявлення про основи інноваційного розвитку / К. М. Краус, Н. М. Краус // Науковий вісник Полтавського університету економіки і торгівлі: Серія: Економiчнi науки. – 2017. – № 1 (79). – С. 84–97.
Аннотация: У статті розкрито зміст концепцій теорії інновацій. Здійснено теоретичне узагальнення наукових уявлень про становлення інноваційної економіки шляхом групування існуючих концепцій і теорій інновації відповідно до рівнів розвитку, а саме: мега-, макро-, мезо-, мікро-, нанорівень. Зроблено висновок, що наразі актуальною для економіки України є практична реалізація концепцій економічного антропоцентризму та національних інноваційних систем в рамках парадигми закритих і відкритих інновацій Г. Чесбро, моделі потрійної спіралі Г. Іцковіца й теорії просторової дифузії інновацій Т. Хегерстранда. Обґрунтовано потребу застосування, як в теоретичних так і практичних дослідженнях, окрім словосполучення “рівні економічного розвитку” ще й “рівні економічної агрегації”. Дотримання на практиці процесу агрегування дасть змогу формувати інноваторів відповідно до запитів мікрорівня в рамках програм регіонального розвитку (мезорівень). В свою чергу інноваційний розвиток мезорівня здійснюватиметься в межах загальної стратегії інноватизації національної економіки, яка враховує тенденції інноваційної глобалізації. Запропоновано авторське розуміння економічної парадигми інноваційної економіки на основі біфуркаційного розвитку та ціннісно-ментальної і творчо-розбудовчої людської діяльності. Зроблено висновок про те, що провідну роль у даній парадигмі відіграють наука та знання. Техніка в економічній парадигмі інноваційної економіки орієнтується на наукові відкриття. Ці наукові відкриття стають вихідною базою для створення нових галузей виробництва. Інноваційне підприємництво та технологічний базис дозволяють сформувати нову структуру економіки та виробництва. Доведено, що використання термінів “біфуркаційний шлях розвитку”, “точка біфуркації” та “біфуркаційний період”, в рамках даної парадигми, є прийнятним і допустимим. Пов’язане це з тим, що під час біфуркаційного періоду в інноваційної системі є три можливих типи траєкторії подальшого розвитку: руйнування, прогресивний або регресивний розвиток.
URI: http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5940
ISSN: 2409-6873
Располагается в коллекциях:Статті

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
Копія статті 3.pdf919,67 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь